Zakończono pierwszy etap inwestycji polegającej na adaptacji nieużytkowanych pomieszczeń parteru internatu przy Zespole Szkół w Iwoniczu na magazyny sprzętu do zarządzania kryzysowego.
REKLAMA
Zakończono I etap inwestycji polegającej na adaptacji nieużytkowanych pomieszczeń parteru budynku internatu przy Zespole Szkół w Iwoniczu na magazyny przeznaczone do przechowywania sprzętu związanego z zarządzaniem kryzysowym. Zadanie zostało zrealizowane zgodnie z harmonogramem, a jego odbiór odbył się 17 grudnia br.W ramach prac wykonano szereg robót budowlanych, instalacyjnych i modernizacyjnych, które pozwoliły na przystosowanie obiektu do bezpiecznego i funkcjonalnego magazynowania sprzętu oraz wyposażenia niezbędnego do reagowania w sytuacjach kryzysowych. Powstała infrastruktura znacząco zwiększy gotowość Powiatu do działań w przypadku zagrożeń oraz zdarzeń nadzwyczajnych.
- To bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców - podkreśla Starosta Jan Pelczar. - Zagospodarowaliśmy nieużytkowane dotąd pomieszczenia internatu, tworząc miejsce, w którym będą przechowywane niezbędne sprzęty i zasoby wykorzystywane w sytuacjach kryzysowych. Dzięki temu Powiat zyskuje nowoczesną i dobrze przygotowaną bazę logistyczną, która wpłynie na sprawność podejmowanych działań.Całkowita wartość prac wyniosła ponad 169 tys. zł, z tego ponad 135 tys. zł - stanowiło dofinansowanie pozyskane w ramach Programu ochrony ludności i obrony cywilnej na lata 2025-2026 finansowanego przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. Pozostała kwota została sfinansowana z budżetu Powiatu.
Realizacja zadania wpisuje się w działania Powiatu zmierzające do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa oraz skutecznego przygotowania na różnego rodzaju sytuacje kryzysowe.
Komentarze
Dodaj komentarz