16 lutego odbyło się spotkanie Dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie z władzami Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie. Rozmowy dotyczyły zasad współpracy w zakresie uruchomienia kierunku fizjoterapia na krośnieńskiej uczelni.
Podczas spotkania podpisano list intencyjny, który określa wstępne ramy oraz kierunki wspólnych działań obu instytucji. Dokument stanowi pierwszy etap formalizacji współpracy pomiędzy szpitalem a uczelnią.
Krośnieński szpital wskazuje na potrzebę utworzenia nowego kierunku kształcenia. Jako wiodący podmiot leczniczy w południowej części województwa, realizujący świadczenia na poziomie specjalistycznym, w tym w obszarze rehabilitacji leczniczej, obserwuje narastające i długofalowe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fizjoterapeutów.
Utworzenie kierunku fizjoterapia w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie ma przyczynić się do zwiększenia dostępności wykwalifikowanej kadry, podniesienia jakości udzielanych świadczeń oraz wzmocnienia potencjału lokalnych podmiotów leczniczych.


Komentarze
Dodaj komentarz