Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości dziś (20 kwietnia) od rana, prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.
Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 20 009 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 25 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 14 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 11 odpowie za wykroczenie.
Na drogach powiatu krośnieńskiego policjanci skontrolowali trzeźwość 1382 zmotoryzowanych. Zatrzymali jednego kierującego, który zdecydował się na prowadzenie pojazdu, pomimo wypitego wcześniej alkoholu.
Po godzinie 5, w Korczynie, mundurowi zatrzymali do kontroli 50-letniego kierującego Volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 0,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a do sądu zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie.

Komentarze
Dodaj komentarz