I Rowerowa Mapa Przygód - uczestnicy szukali wyjątkowych miejsc

I Rowerowa Mapa Przygód - uczestnicy szukali wyjątkowych miejsc
fot. UW

35 uczestników wzięło udział w I Rowerowej Mapie Przygód, łączącej sport z poznawaniem lokalnych atrakcji.

Zobacz zdjęcia
W gminie Jedlicze w dniu 10 maja odbyła się I Rowerowa Mapa Przygód. Wydarzenie zgromadziło 35 uczestników, którzy indywidualnie oraz w drużynach rodzinnych wyruszyli na trasę obejmującą miejsca historyczne i przyrodnicze zaznaczone na specjalnie przygotowanej mapie.

Zawodnicy startujący indywidualnie mieli za zadanie odnaleźć 10 punktów, natomiast drużyny rodzinne 5. Każdy uczestnik musiał zdobyć pieczątkę potwierdzającą odnalezienie wybranego miejsca oraz wykonać dokumentację fotograficzną.
Na trasie znalazły się m.in. Szkoła Ludowa w Żarnowcu, kapliczki w Jaszczwi i Chlebnej, pomnik poległych za ojczyznę w Jaszczwi, pomnik obrońców ojczyzny w Jedliczu, aleja dębów w Moderówce, Dwór Łozińskich w Potoku oraz Zalew Chlebianka.

Pierwsi uczestnicy w kategorii rodzinnej dotarli na metę po około półtorej godziny. Zwyciężyła rodzina Bielskich w składzie Roman, Ola i Bartosz. Drugie miejsce zajęła rodzina Kalinów - Ryszard i Antoni, a trzecie rodzina Zborowskich - Wojciech i Juljan.

W kategorii indywidualnej odnalezienie wszystkich 10 miejsc zajęło zawodnikom ponad trzy godziny. Pierwsze miejsce zdobył Jerzy Olszyński, drugie Janusz Gorczyca, natomiast trzecie Tomasz Klatka.

Laureaci obu kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki, a pozostali uczestnicy certyfikaty ukończenia wydarzenia.
Źródło: inf. prasowa

Komentarze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.