Policjanci z wydziału kryminalnego z Dębicy zatrzymali dwóch mężczyzn, u których znaleźli narkotyki. 35-latek miał amfetaminę, natomiast 23-latek marihuanę.
W piątek policjanci z Dębicy prowadzili działania zmierzające do ujawniania i zatrzymywania osób, które dopuszczają się przestępstw narkotykowych. Informację o takim mężczyźnie z powiatu dębickiego uzyskali policjanci z wydziału kryminalnego. W samochodzie 35-latka funkcjonariusze znaleźli ponad 100 gramów amfetaminy. Na miejscu kontroli policjanci wylegitymowali także drugiego mężczyznę, którym okazał się 23-letni mieszkaniec Dębicy. Funkcjonariusze ujawnili przy nim marihuanę.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 23-latka policjanci zabezpieczyli ponad 90 gramów marihuany oraz blisko 90 gramów amfetaminy. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W sobotę usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia.

Na wniosek policji oraz prokuratora, Sąd Rejonowy w Dębicy podjął decyzję o zastosowaniu aresztu tymczasowego na okres 2 miesięcy wobec zatrzymanych.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Czytaj również