Pluszowe maskotki, które pomagać będą dzieciom poszkodowanym w wypadkach, trafiły do rzeszowskich ratowników medycznych.
- Dzięki pluszowym zabawkom ratownicy medyczni łatwiej mogą nawiązać kontakt z małym pacjentem. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce lub szpitalu to wielki szok i trauma. Bardzo często w tego typu zdarzeniach dzieci zamykają się w sobie, paraliżuje je strach - mówi Michał Kotula - Koordynator Zespołów Ratownictwa Medycznego w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. - W przełamaniu bariery i nawiązaniu kontaktu z ratownikiem medycznym pomagają pluszowe zabawki. Przez cały pobyt w karetce, szpitalu i powrocie do domu dziecku towarzyszy otrzymany miś - dodaje Michał Kotula. Akcja organizowana co roku przynosi wspaniały sukces. Misie zbierane są w przedszkolach, szkołach czy galeriach handlowych. Później rozdawane są do instytucji, które na co dzień pomagają ofiarom wypadków.

Pluszaki w pogotowiu rzeszów

- Często ludzie słysząc o akcji sami zgłaszają się do nas, przynosząc pluszaki. To dla nas miły gest, gdy dzieci same deklarują pomoc dla swoich rówieśników oddając swoje zabawki. Ostatnio zgłosił się do nas rodzic dziewczynki, która chciała nam przekazać kilkadziesiąt pluszaków ze swojej kolekcji - dodaje Katarzyna Zygmunt-Kowalska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.
W imieniu Dyrekcji, Ratowników Medycznych i całej załogi serdecznie dziękujemy za przekazane pluszaki.

Czytaj również