4 osoby zostały zabrane do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło nad ranem w Wigilię w Krośnie.
Karetka pogotowia ratunkowego została wezwana około godz. 3 w nocy do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Hutniczej w Krośnie.

- W momencie kiedy na miejsce przyjechali strażacy ratownicy pogotowia ratunkowego udzielali pomocy mężczyźnie. W mieszkaniu znajdowały się jeszcze trzy osoby - kobieta i dwoje dzieci w wieku 6 lat i 9 miesięcy - informuje mł. bryg. Marcin Betleja
rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Cała czwórka została przewieziona do szpitala.

Strażacy zmierzyli poziom tlenku węgla w mieszkaniu. Wskaźniki wskazywały po kilkadziesiąt ppm w każdym z pomieszczeń mieszkania. Strażacy zmierzyli również poziom tlenku węgla na klatce schodowej oraz niektórych mieszkaniach tej klatki. - Nasze wskaźniki wskazywały śladowe ilości tlenku węgla. Mieszkańcy zostali pouczeni aby przewietrzyć mieszkania. Po przewietrzeniu klatki schodowej nie wykryto więcej tlenku węgla - dodaje mł. bryg. Marcin Betleja.

Czytaj również