Policjanci z Leżajska zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Policyjny alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
Wczoraj (12 maja) po godz. 13, funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, podczas służby patrolowej na terenie Brzózy Królewskiej, zauważyli kierującego samochodem marki Opel, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 47-letni mieszkaniec Brzózy Królewskiej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Samochód, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna został zabezpieczony, a on sam, ze względu na swój stan został przekazany pod opiekę rodzinie. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy.

47-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.