Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie marihuany i uprawę konopi. W jego domu funkcjonariusze znaleźli marihuanę z wcześniejszej uprawy. 22-latek przyznał się do winy.
W piątek policjanci wydziału kryminalnego z dębickiej komendy, zajmujący się ujawnianiem osób posiadających, handlujących lub wytwarzających narkotyki, uzyskali informację o 22-letnim mężczyźnie, który w domu może posiadać zakazane środki. Policyjne ustalenia potwierdziły się. Podczas przeszukania domu policjanci ujawnili prawie 60 gramów marihuany i ponad 100 gramów konopi indyjskich. Mężczyzna został zatrzymany.

Dalsze czynności doprowadziły policjantów do uprawy konopi indyjskich, która znajdowała się na terenie ogródków działkowych w jednym z budynków gospodarczych. W pomieszczeniu policjanci ujawnili 48 krzewów. Mieszkańcowi Dębicy przedstawiono już zarzuty związane z przestępstwami narkotykowymi. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do uprawy roślin oraz posiadania marihuany. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Czytaj również