Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, kolbuszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Informację o kierowcy mercedesa, który jechał w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych przekazał policji jadący za nim inny kierowca.
W środę około 17:30 do dyżurnego kolbuszowskiej jednostki zadzwonili mężczyźni, którzy poinformowali, że na jednej z stacji paliw w Kupnie znajduje się kierowca mercedesa, który może być po działaniem alkoholu. Z ich relacji wynikało, że od miejscowości Kupno, jechali za mercedesem, którego kierujący jadąc całą szerokością jezdni zmuszał innych kierowców do zmiany kierunku jazdy. Mężczyzna powodował zagrożenie dla siebie i innych kierowców. Kiedy zjechał na stację paliw w tej miejscowości, mężczyźni pojechali za nim i powiadomili Policję.

Policjanci zastali mercedesa z uruchomionym silnikiem. W samochodzie na miejscu kierowcy spał mężczyzna. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Od mężczyzny policjanci wyczuli alkohol, ale odmówił on poddania się badaniu na stan trzeźwości. Mężczyzna został doprowadzony do placówki medycznej, gdzie pobrano próbki krwi w celu określenia zawartości alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu również prawo jazdy.

W sprawie trwa postępowanie.

Czytaj również