Policjanci z Ropczyc pomogli zmarzniętemu mężczyźnie, który nietrzeźwy szedł ulicą. Funkcjonariusze przekazali go rodzinie.
Ropczyccy policjanci pełnili służbę na terenie miasta. Późnym wieczorem w piątek na ul. Króla Kazimierza Wielkiego zauważyli idącego ulicą mężczyznę. Zwrócił on uwagę funkcjonariuszy, ponieważ jego sposób poruszania się wskazywał, że może być nietrzeźwy. Z uwagi na bardzo niskie temperatury, mogace zagrażać jego życiu, policjanci podjęli wobec mężczyzny interwencję.

Przypuszczenia, że może być nietrzeźwy, okazały się słuszne. Rozmawiając z nim funkcjonariusze ustalili, że jest to 49-letni mieszkaniec gminy Ropczyce. Mówił, że zamierzał na piechotę wrócić do domu, mimo że miał kilkanaście kilometrów do pokonania. Zmarzniętego mężczyznę policjanci odwieźli do domu i przekazali pod opiekę rodzinie.

Zwracajmy uwagę na osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do panującej pory roku. Pamiętajmy że od naszej reakcji zależeć może ich życie.

Czytaj również