Trzy osoby zostały poszkodowane po wypadku na ul. Kopernika w Krośnie.
Do wypadku na ul. Kopernika (dzielnica Białobrzegi) w Krośnie doszło w sobotę przed godz. 23:00. Jego okoliczności są dramatyczne.

Trójka rodzeństwa, dwóch braci i siostra, podróżująca seatem zatrzymała się na poboczu aby pomóc psu. Kiedy wyszli z samochodu od strony ul. Konopnickiej z dużą prędkością nadjechał ford. Jego kierujący stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w zaparkowanego seata i dwójkę z trójki rodzeństwa odrzucając ich na kilkanaście metrów. Jeden z mężczyzn w ostatniej chwili odskoczył widząc rozpędzone auto unikając potrącenia.

WIDEO

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Kierujący fordem próbował jeszcze uniknąć odpowiedzialności przesiadając się tuż po zdarzeniu na tylną kanapę. Policjanci jednak nie dali się przechytrzyć i szybko ustalili kto kierował fordem. Mężczyzną okazał się 23-latek, był pijany, alkomat wskazał około 1,5 promila alkoholu.

W wyniku zdarzenia i potrącenia poszkodowane zostało rodzeństwo oraz pasażerka forda. Cała trójka została przetransportowana do szpitala. Sprawca wypadku został zatrzymany, policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Zdjęcia z miejsca wypadku:

Czytaj również