Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych, a warunkiem bezpiecznej jazdy jest przestrzeganie przepisów i kultura za kierownicą. Niekiedy jednak nieprawidłowe zachowanie kierowców powoduje emocjonalne reakcje innych użytkowników dróg, a także nieoczekiwane konsekwencje.
W sobotę około godz. 13.20 policjanci z Referatu Ruchu Drogowego interweniowali na ul. Rzeszowskiej w Kolbuszowej, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jak ustalili policjanci, 47-letni kierowca mercedesa, mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, włączając się do ruchu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena.

Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego kierujący volkswagenem wyjaśnił policjantom, że jadąc za mercedesem użył klaksonu, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę jego kierowcy na nieudzielenie pierwszeństwa. Sygnał dźwiękowy spowodował, że jadący mercedesem 47-latek zatrzymał się, a 58-letni kierowca volkswagena nie zdążył wyhamować i najechał na jego tył.

Ponieważ żaden z kierowców nie poczuwał się do popełnienia wykroczenia, w sprawie prowadzone będą czynności wyjaśniające, które pomogą ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj również