Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, wracając po służbie do domu, zwrócił uwagę na dziwny sposób jazdy kierowcy mercedesa i zatrzymał go.
Do zatrzymania doszło w piątek po godz. 16 w Ropczycach. Dzielnicowy wracając po służbie do domu, zauważył na ul. Brzozowej kierującego mercedesem, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policjant powiadomił o tym fakcie dyżurnego ropczyckiej komendy, jednocześnie sam próbował zatrzymać kierowcę. W pewnym momencie kierujący zatrzymał pojazd, wtedy dzielnicowy uniemożliwił mu ucieczkę.

Na miejsce przyjechał patrol, który przeprowadził badanie stanu trzeźwości 19-latka siedzącego za kierownicą mercedesa. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków. W trakcie jego przeszukania ujawniono woreczki strunowe z zawartością suszu, który został przekazany do badań laboratoryjnych. 19-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, pobrano mu także krew.

Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczona substancja, to środek zabroniony, mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności.

Czytaj również