W Racławówce policjanci pomogli uwolnić niemowlę z zamkniętego samochodu. Matka dziecka przez przypadek zatrzasnęła drzwi, zostawiając kluczyki wewnątrz pojazdu. W środku było także jej kilkumiesięczne dziecko, a auto stało w mocno nasłonecznionym miejscu.
Wszystko wydarzyło się na prywatnej posesji w Racławówce. Właścicielka przez przypadek zatrzasnęła drzwi samochodu, zostawiając w środku kluczyki. Niestety w pojeździe zostało także zatrzaśnięte jej ośmiomiesięczne dziecko. Auto stało w nasłonecznionym miejscu. Kobieta nie miała dostępu do zapasowego kluczyka, dlatego próbowała wybić szybę, jednak jej się to nie udało. Po około 15 minutach od zatrzaśnięcia, na miejsce przyjechali policjanci z komisariatu w Boguchwale. Mając na uwadze dobro dziecka, bez chwili wahania, wybili szybę w samochodzie. Dzięki szybkiej reakcji, niemowlęciu nic się nie stało, nie potrzebowało pomocy lekarza.

Pamiętajmy, wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe, temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu! Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numery alarmowe 997 lub 112.

Czytaj również