Trzy osoby ranne oraz zamknięte lotnisko to skutek wypadku awionetki, który miał miejsce na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów- Jasionka.
W wypadku brała udział awionetka, która leciała z Ukrainy. Do zdarzenia doszło podczas manewru lądowania. Maszyna spadła około 100 metrów przed progiem pasa startowego.
Wypadek miał miejsce około godziny 15. Od razu na miejsce zadysponowano 8 zastępów Straży Pożarnej w tym JRG 1 Rzeszów, OSP Trzebownisko,OSP Rudna Mała, OSP Zaczernie oraz Lotniskową Straż Pożarną.

wypadek samolotu w jasionce

Jedna z trzech osób rannych została przewieziona do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

wypadek samolotu w jasionce

Z powodu zdarzenia lotnisko Rzeszów- Jasionka zostało zamknięte na około dwie godziny. Samolot który leciał z Warszawy wrócił na Lotnisko Okęcie. Natomiast samolot, który leciał z Londynu, został przekierowany na lotnisko Kraków Balice. Przed godziną 17 ruch na lotnisku został przywrócony, żadne wyposażenie pasa startowego oraz budynków lotniska nie zostało uszkodzone.

Nie tak dawno doszło do innego incydentu lotniczego w Rzeszowie. Mały samolot wylądował na autostradzie A4. W tamtym przypadku nikomu się nic nie stało.