W dniach od 14 do 16 sierpnia br. tarnobrzescy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny Sierpień 2018”. Głównym celem akcji jest zminimalizowanie i zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom, powstającym w związku z lekceważeniem norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.
Od dzisiaj na drogach naszego powiatu będzie więcej policyjnych patroli, w tym pojazdów nieoznakowanych i motocykli. Oprócz kontroli prędkości, policjanci pełniący służbę zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Policjanci będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów.

Ponieważ wciąż trwają wakacje, szczególnym nadzorem zostaną objęte autokary przewożące dzieci i młodzież. Policjanci nie zapomną też o pieszych i rowerzystach zwracając uwagę na to, w jaki sposób poruszają się po drogach oraz czy rowery są w odpowiedni sposób wyposażone, zwłaszcza w oświetlenie w porze wieczorowo-nocnej.

Przypominamy o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:
14 sierpnia (wtorek) – w godz. 18.00 – 22.00;
15 sierpnia (środa) – w godz. 8.00 – 22.00;

Policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!

Czytaj również