Pijany kierowca fiata nie zatrzymał się do kontroli
W środę (19.09) tuż przed północą w miejscowości Wylewa, policjanci z komisariatu w Sieniawie przystąpili do zatrzymania kierującego fiatem bravo, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie zastosował się do znaku „Stop”. Mężczyzna nie miał również zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pomimo wyraźnego sygnały do zatrzymania podawanego przez funkcjonariuszy, kierujący nie zatrzymał się. Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierem, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Dobcza

W miejscowości Dobcza kierujący fiatem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do dachowania pojazdu. Ze zdarzenia mężczyzna wyszedł bez żadnych obrażeń.

Policjanci wylegitymowali uciekającego kierowcę fiata. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Jak się okazało, 20-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Po przebadaniu na izbie przyjęć, noc spędził w policyjnym areszcie.

20-latkowi funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na uszkodzenia po zdarzeniu drogowym.

Po wytrzeźwieniu młody mieszkaniec naszego powiatu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.