Dwie osoby zginęły w zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym w miejscowości Rogi
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę (06.10), około godz 1:00, na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Rogi.

Tragiczny wypadek na DK19 w Rogach

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-latek kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes jadąc w kierunku Miejsca Piastowego najechał na tył fiata cinquecento zaparkowanego na zatoczce autobusowej.

Siła uderzenie była tak duża, że osobówka została odrzucona na kilkadziesiąt metrów a samochód dostawczy zatrzymał się sto metrów dalej.

W samochodzie osobowym w momencie wypadku znajdowały się trzy osoby. Na miejscu zginęła 21-latka siedząca za kierownicą fiata i 45-letni pasażer zajmujący tylne siedzenie.

Cudem śmierci uniknął brat kierującej. 26-letni mężczyzna tuż przed zderzeniem wsiadł do fiata na miejsce pasażera z przodu i nie zapięty pasami bezpieczeństwa wypadł w momencie uderzenia przez przednią szybę pojazdu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Kierowca mercedesa został zatrzymany. Prokurator zdecyduje o dalszych czynnościach z jego udziałem. Badanie potwierdziło, że 19-latek był trzeźwy, jednakże pobrano od niego krew do badań.