6-osobowa rodzina z Teodorówki w jedno popołudnie straciła dach nad głową. Pogorzelcy proszą o pomoc.
Przypominamy. Tragiczny w skutkach pożar wybuchł w piątek 18 stycznia po godzinie 16:00 w miejscowości Teodorówka (gmina Dukla). Ogień pojawił się w drewnianym domu, mieszkała w nim 6-osobowa kilkupokoleniowa rodzina, w tym 2,5-letnie bliźniaczki.

Mimo wysiłku strażaków budynek został bardzo mocno uszkodzony. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, ale szybko okazało się, że budynek nie nadaje się do zamieszkania, grozi zawaleniem.

Rodzina Jakubczyk z Teodorówki potrzebuje pomocy, tymczasowo zamieszkała u najbliższej rodziny. Sama nie jest w stanie finansowo udźwignąć kosztów budowy nowego domu. Potrzebuje pomocy finansowej jak, i rzeczowej.

Dla pogorzelców Polski Komitet Pomocy Społecznej w Krośnie utworzył specjalne konto 10 1020 2964 0000 6102 0003 3878 z dopiskiem "Pomoc dla Rodziny Jakubczyk z Teodorówki" gdzie można wpłacać środki z przeznaczeniem dla rodziny poszkodowanej podczas pożaru. Poszkodowani liczą również na środki chemiczne i materiały budowlane, które mogłyby posłużyć do odbudowy domu - pustaki, druty zbrojeniowe czy cement. Zbiórka trwa również na portalu pomagam.pl: link.

Ktokolwiek chciałby pomóc rodzinie proszony jest o zgłaszanie się pod numer telefonu 691 498 522.