Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili nielegalnych imigrantów z Turcji.
30 lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali dwóch nielegalnych imigrantów z Turcji, którzy przekroczyli granicę polsko – ukraińską w pasie tzw. zielonym. Mężczyźni podróżowali aby dostać się do Niemiec.

Jak ujawnia Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej mężczyźni w wieku 33 i 34 lata, przybyli do Kijowa samolotem,następnie przekroczyli granice ukraińsko - polską na wysokości miejscowości Budzyń. Jeden z zatrzymanych próbował ukryć swoją tożsamość okazując funkcjonariuszom Straży Granicznej fałszywe bułgarskie prawo jazdy, drugi twierdził, że nie posiada żadnych dokumentów. Strażnicy graniczni znaleźli oryginalne tureckie paszporty które były zaszyte w ubraniach. Mężczyźni twierdzili, że planowali dostać się do Niemiec i tam poszukać działalności zarobkowej.

Cudzoziemcy zostali ukarani mandatami karnymi za przekroczenie granicy państwowej, a jeden z nich usłyszał zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem. W poniedziałek 31 lipca w ramach umowy o readmisji mężczyźni zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Czytaj również