Celem spotkania, było zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem służb stojących na straży bezpieczeństwa publicznego w regionie
W czwartek (21.03), w zabytkowym parku Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Jedliczu odbył się piknik mundurowy z udziałem licznie zaproszonych gości.

Piknik Mundurowy w Jedliczu

Na plenerowym spotkaniu z młodzieżą stawili się m.in. przedstawiciele wojsk lądowych, strażacy, ratownicy oraz policjanci. Jedliccy licealiści z zainteresowaniem obserwowali zaplecze sprzętowe wykorzystywane przez formacje mundurowe oraz podmioty, których działalność związana jest z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Piknik Mundurowy w Jedliczu

Krośnieńską komendę reprezentowali: podinsp. Zenon Stanisz z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policyjni profilaktycy – asp. sztab. Agnieszka Surmacz i mł. asp. Tomasz Czelny. W działaniach uczestniczył również st. sierż. Zbigniew Borkowski, dzielnicowy z jedlickiego komisariatu. Funkcjonariusze przypominali zainteresowanym przepisy ruchu drogowego, zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz omawiali realizowane programy profilaktyczne.

Piknik Mundurowy w Jedliczu

Policjanci zorganizowali również punkt informacyjno – edukacyjny, gdzie udostępniali materiały dotyczące procesu rekrutacji do służby, zachęcając młodzież do zasilenia szeregów podkarpackich stróżów prawa.