Kolbuszowscy policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy bestialskiego znęcania nad psem. Zakopane żywcem zwierzę odkrył przypadkowy przechodzień
W środę (17.07), około godz 10:30, Policję poinformował o zdarzeniu mieszkaniec Huty Komorowskiej ( gmina Majdan Królewski).

Huta Komorowska. Policja ustala kto zakopał w lesie żywego psa

Z relacji mężczyzny wynikało, że podczas spaceru z wnukami, niedaleko przystanku kolejowego w Hucie Komorowskiej, usłyszał odgłosy przypominające płacz dziecka. Mężczyzna zorientował się, że odgłosy te dochodzą spod ziemi niedaleko leśnej ścieżki. Razem z synem, po którego poszedł, rozkopali to miejsce i tuż pod powierzchnią ziemi zobaczyli żywego psa. Niezwłocznie powiadomili Policję.

Huta Komorowska. Policja ustala kto zakopał w lesie żywego psa

Na miejsce przyjechali kolbuszowscy policjanci wraz z technikiem kryminalistyki oraz lekarz weterynarii. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i dokumentację fotograficzną. Jak ustalili, pies został zakopany wraz z łańcuchem w dole głębokości około 50 cm. Wystraszone zwierzę trafiło do przytuliska w Majdanie Królewskim, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

Huta Komorowska. Policja ustala kto zakopał w lesie żywego psa

Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności i sprawcy tego zdarzenia.

Funkcjonariusze zwracają się z apelem do mieszkańców Huty Komorowskiej i okolicznych miejscowości o pomoc w ustaleniu właściciela zwierzęcia. Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje psa ze zdjęcia prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kolbuszowej tel. 17 22 75 310.