30 listopada, na pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Pływaniu o Puchar Komendanta Głównego Policji, w czasie których przeprowadzono również klasyfikację w ramach XIX Mistrzostw Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Pływaniu.
W rywalizacji udział wzięło 166 zawodników z 41 jednostek organizacyjnych reprezentujących Państwową Straż Pożarną, Policję, Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Wojsko Polskie oraz Straż Miejską. Rywalizacja prowadzona była w 10 konkurencjach dla kobiet i mężczyzn oraz w sztafetach.

W Mistrzostwach udział wzięła 13-osobowa reprezentacja województwa podkarpackiego:

Tomasz Szymański – KW PSP w Rzeszowie – kierownik reprezentacji;
Mariusz Wójcicki – KW PSP w Rzeszowie;
Dariusz Liput – KM PSP w Krośnie;
Grzegorz Wójcicki – KM PSP w Rzeszowie;
Mateusz Kuciński – KP PSP w Jaśle;
Paweł Zimoń – KP PSP w Jaśle;
Krzysztof Pyszka – KP PSP w Mielcu.
Mateusz Kielar – KP PSP w Sanoku;
Marcin Piątek – KP PSP w Sanoku;
Krystian Bąk – KP PSP w Stalowej Woli;
Mateusz Frańczak – KM PSP w Tarnobrzegu;
Łukasz Kuraś – KM PSP w Tarnobrzegu;
Adrian Marszałek – KM PSP w Tarnobrzegu.
Dobre starty naszych Reprezentantów zaowocowały zdobyciem 4 medali w klasyfikacji mistrzostw służb mundurowych (w tym 2 srebrne i 2 brązowe) oraz 5 medali w klasyfikacji mistrzostw PSP (w tym 2 złote i 3 srebrne).

W klasyfikacji mistrzostw służb mundurowych:

Mariusz Wójcicki w kategorii wiekowej 40-49: 2 miejsce 50 m stylem grzbietowym,
2 miejsce 100 m stylem motylkowym i 3 miejsce 50 m stylem motylkowym.
Grzegorz Wójcicki w kategorii wiekowej 40-49: 3 miejsce 50 m stylem grzbietowym.
W klasyfikacji mistrzostw PSP:

Mariusz Wójcicki w kategorii wiekowej 40-49: 1 miejsce 100 m stylem motylkowym, 1 miejsce 50 m stylem grzbietowym i 2 miejsce 50 m stylem motylkowym;
Grzegorz Wójcicki w kategorii wiekowej 40-49: 2 miejsce 50 m stylem grzbietowym, 2 miejsce 100 m stylem zmiennym;
Konkurencjach sztafetowych:

KW PSP Rzeszów 1 (w składzie Adrian Marszałek, Grzegorz Wójcicki, Mateusz Frańczak i Paweł Zimoń) z czasem 1:54,04 – 12 miejsce w klasyfikacji służb mundurowych oraz 8 miejsce w klasyfikacji PSP;
KW PSP Rzeszów 2 (w składzie Krzysztof Pyszka, Łukasz Kuraś, Krystian Bąk i Mariusz Wójcicki) z czasem 1:59,25 – 15 miejsce w klasyfikacji służb mundurowych oraz 10 miejsce w klasyfikacji PSP;
KW PSP Rzeszów 3 (w składzie Marcin Piątek, Dariusz Liput, Mateusz Kielar i Mateusz Kuciński) z czasem 2:07,75 – 18 miejsce w klasyfikacji służb mundurowych oraz 12 miejsce w klasyfikacji PSP.
Wyniki uzyskane w konkurencjach indywidualnych pozwoliły na zajęcie przez naszą Reprezentację 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw MSW oraz 3 miejsca w klasyfikacji Państwowej Staży Pożarnej.

Czytaj również