Kolejne osoby zostały złapane na nielegalnym przekroczeniu granicy w celu zrobienia sobie zdjęcia.
Wczoraj 8 sierpnia, dwie młode kobiety oraz mieszkaniec Rakszawy w woj. podkarpackim nielegalnie przekroczyli w Bieszczadach granicę z Polski na Ukrainę i z powrotem tylko po to, aby zrobić sobie zdjęcia ze słupem granicznym na terytorium ukraińskim.

Dwa dni wcześniej tj. w niedzielę 6 sierpnia, dwoje obywateli Irlandii przebywających na Podkarpaciu na wakacjach, mimo widocznych zakazów weszło na pas drogi graniczne, 44 - lenia kobieta oraz 21 – letni mężczyzna przyjechali na Podkarpacie, aby między innymi zwiedzić Przemyśl i okolice. Chcieli także zobaczyć zewnętrzną granice Unii Europejskiej, a „selfie” z granicy miało być pamiątka z tej podróży.

Za wejście na pas drogi granicznej w okolicy miejscowości Hermanowice para została ukarana mandatami karnymi w wysokości po 100 zł. Wszyscy za dokonanie nielegalnego przekroczenia granicy zostali ukarani mandatami karnymi.

Co roku, w okresie wakacyjnym zwiększa się liczba osób – turystów, którzy lekkomyślnie przekraczają linię granicy. Nielegalne przekroczenie granicy jest czynem karalnym na podstawie art. 49a § 1 kw zagrożonym karą grzywny w wysokości do 500 złotych. W tym roku wojskowi z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ukarali już 42 osoby, które nielegalnie przekroczyły zieloną granicę z Polski na Ukrainę tylko po to aby zrobić sobie zdjęcie.

Czytaj również