To już kolejna piknik rodziny pod nazwą Wielopolandia, była to XVIII edycja festynu integracyjnego dla dzieci niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Podczas spotkania jego uczestnicy mogli m.in. obejrzeć z bliska radiowóz, motocykl policyjny, elementy wyposażenia policyjnego oraz zostawić swoje odciski palców.
Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim. Coroczny festyn ma charakter przedsięwzięcia integracyjnego, rodzinnego i wychowawczego. W spotkaniu wzięli udział policjanci z ropczyckiej komendy oraz policjanci z zespołu Policji konnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

wielopolandia wielopole skrzyńskie

Podczas spotkania dzieci miały możliwość włożenia na głowę policyjnej czapki i przez chwilę mogły poczuć się policjantem wsiadając za kierownicą policyjnego radiowozu i motocykla. Dorośli uczestniczy z chęcią przymierzali "alkogogle" i "narkogogle" oraz zadawali pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego.

wielopolandia wielopole skrzyńskie

W ramach ogólnopolskiej kampanii zainaugurowanej przez Ministra Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci prowadzili działania profilaktyczne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo" podczas, których rozmawiali z uczestnikami festynu na temat bezpiecznego wypoczynku. Rodzice z uwagą słuchali na temat zagrożeń, na które mogą napotkać dzieci i młodzieży podczas wakacji. Funkcjonariusze odpowiadali na wiele pytań zadawanych przez dzieci, dotyczących codziennej pracy Policji. Największą atrakcją były jednak policyjne konie oraz możliwość zostawienia swoich odcisków palców poprzez daktyloskopię wykonaną przez policjantów.

Czytaj również