Na ręce Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG wpłynęły podziękowania za szlachetna postawę funkcjonariuszy straży granicznej.
Kilka dni temu, na ręce Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG płk. SG Roberta Rogoza wpłynęły podziękowania dla czterech funkcjonariuszy z Korczowej - od kobiety poszkodowanej w kolizji drogowej.

Jak relacjonuje poszkodowana: „Była to ogromnie stresująca sytuacja. Spod maski silnika unosił się dym, istniało ryzyko powstania pożaru. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali źródło zadymienia i ugasili je. Następnie, powiadomili służby ratunkowe i pomoc drogową. Również, miejsce gdzie doszło do zdarzenia: rejon węzła zjazdowego z autostrady A4 w kierunku m. Korczowa, stwarzał potencjalne niebezpieczeństwo dla innych kierujących. Nie bez znaczenia było także ich wsparcie psychiczne….”

Tak godną naśladowania postawą wykazali się funkcjonariusze wracających z nocnej służby na przejściu granicznym w Korczowej: plut SG Patryk PIĘKNIK, plut SG Piotr ŚWIST, plut SG Franciszek BEDNARZ oraz plut SG Jakub WICIEJOWSKI.

Komendant BiOSG docenił szlachetną i godną naśladowania postawę funkcjonariuszy i każdemu nich przyznał nagrodę pieniężną.

Redakcja portalu składa wyrazy uznania dla szlachetnej postawy funkcjonariuszy BOSG.

Czytaj również