Rzeszowscy policjanci pomogli uwolnić dziecko, które zatrzasnęło się w samochodzie.
W czwartkowe południe, policjanci zostali zawiadomieni, że na parkingu przy ul. Siemiradzkiego w Rzeszowie w zaparkowanym samochodzie zatrzasnęło się dziecko. Policjantów wezwała matka, gdy okazało się, że drzwi w aucie są zablokowane.

Skierowany na miejsce patrol zastał kobietę i zatrzaśniętą w samochodzie roczną dziewczynkę. Z uwagi na panującą temperaturę oraz brak możliwości szybkiego otworzenia samochodu, co mogło spowodować zagrożenie dla życia dziecka, policjanci za zgodą matki rozbili szybę.

Policjanci ustalili, że do tej sytuacji doszło przypadkowo, podczas wkładania dziecka do fotelika, zamek automatycznie się zablokował i zamknęły się drzwi. Blyskawiczna reakcja policjantów uchroniła dziecko przed zagrożeniem zdrowia na wskutek wysokiej temperatury panującej w nagrzanym samochodzie.

Policjanci przestrzegają przed pozostawianiem, nawet na chwilę, w samochodach dzieci lub zwierząt. Panujące temperatury powodują błyskawiczne nagrzewanie wnętrza auta. Stanowi to realne zagrożenie dla życia osób lub zwierząt pozostających w środku. Apelujemy, aby w przypadku zauważenia takiej sytuacji niezwłocznie zawiadomić służby.

Czytaj również