Przeworscy policjanci prowadzą działania "Bezpieczna Droga do Szkoły"
W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, funkcjonariusze policji z Przeworska rozpoczęli działania "Bezpieczna Droga do Szkoły", której celem jest zadbanie o bezpieczeństwo dzieci udających do szkoły oraz nauka bezpiecznego poruszania się po ruchliwych ulicach.

Podczas pierwszych dni szkolnych spodziewać się można wzmożonych kontroli drogowych. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz sposób przewożenia dzieci. Pamiętajmy zatem, aby dzieci były przewożone w fotelikach. Nie zapominajmy również o tym, by zatrzymać się w odpowiednim miejscu dowożąc dziecko do szkoły. Ważne jest, aby zapewnić dziecku bezpieczne opuszczenie samochodu.

W pierwszych dniach szkolnych policjanci będą spotykać się z dziećmi w celu porozmawiania o bezpiecznym poruszaniu się po przejściu dla pieszych oraz jezdni w przypadku braku chodnika i pobocza.

Policja przeworska apeluje do wszystkich uczestników drogi o zachowanie szczególnej ostrożności szczególnie w rejonach szkół i przedszkoli oraz miejsc, gdzie grupują się dzieci.

Czytaj również