Poszukiwania kobiety który zaginęła podczas grzybobrania.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli w dniu wczorajszym szukali 79-letniej mieszkanki powiatu rzeszowskiego, która razem z mężem wybrali się na grzybobranie na teren powiatu stalowowolskiego.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Gwoździec gmina Bojanów. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast udali się na miejsce. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce i rozmowie z mężem zaginionej ustalili iż w godzinach rannych przyjechali razem samochodem na grzyby. Mąż zaginionej widział ją po raz ostatni około godziny 8:30 jak wchodziła do lasu. Policjanci ustalili również rysopis i ubiór zaginionej kobiety.

Około godziny 15:00 w miejscowości Pogorzałka (teren niżańskiej komendy) policjanci zauważyli kobietę która odpowiadała rysopisowi. Kobieta została wylegitymowana i okazało się że to zaginiona 79-letnia kobieta. Kobieta była cała i zdrowa nie wymagała opieki lekarskiej. Policjanci zawieźli ją do jej męża.

Policjanci przypominają! Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

Czytaj również