Uwaga nad nasz region nadciągają intensywne opady deszczu, które mogą spowodować podtopienia. Wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
Dzisiaj od godziny 21.00 do wtorku 5 września do godziny 9.00 prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 50 mm do 65 mm. Sumy opadów wyniosą w nocy z niedzieli na poniedziałek do 20 mm, w poniedziałek do 25 mm i w nocy z poniedziałku na wtorek do 20 mm. Ostrzeżenie może zostać przedłużone.

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w zlewniach Wisłoki, Sanu, Wisłoka oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły i w zlewniach zurbanizowanych na terenie województwa, spodziewane są wzrosty poziomu wody (miejscami gwałtowne) w strefie stanów średnich bądź do dolnej części strefy stanów wysokich. W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów deszczu punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych (zwłaszcza na mniejszych rzekach). Prawdopodobieństwo zdarzeń jest oceniane na 80%.

Czytaj również