Kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż trzy lata grozi kierowcy, który pod wpływem alkoholu spowodował kolizję w Olchowej. Mężczyzna odjechał z miejsca. Natomiast obywatel Ukrainy miał dwa promile alkoholu w organizmie gdy uderzył w barierę w miejscowości Gnojnica.
Do pierwszego zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Dyżurny otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym w miejscowości Olchowa w powiecie ropczycko- sędziszowskim. Funkcjonariusze ustalili jego przebieg oraz tożsamość sprawcy, który oddalił się przed przyjazdem policjantów. Jak się okazało, był nim 45-letni mieszkaniec gminy Iwierzyce, który kierując daewoo uderzył w prawidłowo zaparkowane bmw, a następnie w nastolatka jadącego na deskorolce. Sprawcę zdarzenia funkcjonariusze zastali w miejscu zamieszkania.Tłumaczył, że przestraszony zdarzeniem chciał powiadomić o nim żonę, a potem wrócić na miejsce. Sprawdzono stan trzeźwości mężczyzny, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Do kolejnego zdarzenia doszło również w zeszłym tygodniu. Z treści zgłoszenia, jakie otrzymał dyżurny Policji w Ropczycach wynikało, że w miejscowości Gnojnica samochód uderzył w bariery ochronne mostu. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Jak się okazało, kierowcą mitsubishi, który uderzył w barierę był 27 letni obywatel Ukrainy.
Badanie wykazało, że miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy oraz przedstawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Czytaj również