Odpowiedzialność przed sądem poniesie 23-letni mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego, który w trakcie interwencji znieważył funkcjonariuszy.
W poniedziałek sędziszowscy funkcjonariusze około godz 1 zostali skierowani do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie miało dojść do awantury domowej. Fakt, ten został potwierdzony. Patrol podjął interwencję wobec awanturującego się młodego mężczyzny, który zachowywał się agresywnie wobec przebywających w mieszkaniu osób, jak również policjantów. Mężczyzna nie podporządkował się także poleceniom policjantów, a ponadto znieważał ich i groził, że zostaną zwolnieni ze służby, jeśli natychmiast nie zaprzestaną wykonywania czynności wobec niego.

Awanturnik został doprowadzony do izby wytrzeźwień. Usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i zmuszania do zaniechania prawnej czynności służbowej

Mężczyzna poniesie odpowiedzialność przed sądem. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

Czytaj również