Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze w stolarni w Dukli.
Zgłoszenie o pożarze wpłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie o godz. 13:54 w środę 6 września.

Do pożaru zostały zadysponowane dwa samochody gaśnicze z KM PSP Krosno, podnośnik hydrauliczny, dowódca JRG oraz OSP Dukla i OSP Równe. - Przed dojazdem samochodów pożarniczych, właściciel próbował samodzielnie podjąć działania gaśnicze z wykorzystaniem przygotowanych środków - informuje Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie bryg. Mariusz Kozak.

pożar w stolarni w Dukli

Na miejcie jako pierwsze przybyły zastępy OSP. Wprowadziły one jedną linię gaśniczą w natarciu na palące się elementy podbitki i wyposażenia w pomieszczeniu stolarni oraz trociny w magazynie trocin. Po przybyciu kolejnych zastępów przy użyciu wentylatora oddymiono pomieszczenie oraz przystąpiono do rozbiórki elementów podbitki. Trociny oraz zdemontowane elementy wyniesiono na zewnątrz pomieszczeń. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej, nie stwierdzając podwyższonej temperatury.

pożar w stolarni w Dukli

- Działania na miejscu pożaru trwały do godziny 16:00. Ogółem w bezpośrednich działaniach wzięło udział 6 pojazdów i 24 strażaków, tj. z JRG PSP Krosno (4/12) oraz OSP Dukla (1/6), Równe (1/6), a także patrol policji - informuje bryg. Mariusz Kozak.

Czytaj również