Od piątku do środku mogą nastąpić utrudnienia w ruchu w śródmieściu Rzeszowa.
Od piątku 15 września do środy 20 września nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie runku i przyległych ulic z powodu prowadzonych zdjęć do produkcji filmowej.

Podczas zdjęć zamykane będą poszczególne ulice oraz wyłączone zostaną możliwości parkowania. Utrudniony może zostać również ruch pieszych.

Harmonogram wyłączeń ulic i fragmentów parkingów przedstawia się następująco:

Piątek, 15 września 2017 r. :

ul. Bożnicza (od Jana III Sobieskiego), Plac Ofiar Getta, Mikołaja Kopernika, Mickiewicza - Rynek - Słowackiego, Kościuszki w godz. od 7 – 19. Czasowe wstrzymywanie ruchu samochodowego i pieszego na czas prób i ujęć (do 5 min), skierowanie ruchu pieszego obrzeżami Rynku. Parkingi przy ul. Bożniczej, Mickiewicza, Joselewicza, Słowackiego zostaną wyłączone z użytkowania w czwartek 14 września 2017 r. od godz. 16 do zakończenia zdjęć.

Sobota, 16 września 2017 r.:

ul. Grunwaldzka (od Jana III Sobieskiego do Tadeusza Kościuszki) w godz. 7 – 13. Czasowe wstrzymywanie ruchu samochodowego i pieszego na czas prób i ujęć (do 5 min). Parkingi przy ul. Grunwaldzkiej, Matejki, Kopernika, Bernardyńskiej, Jana III Sobieskiego zostaną wyłączone z użytkowania w piątek 15 września 2017 r. od godz. 16 do zakończenia zdjęć.
ulice Przesmyk i Joselewicza w godz. 13 – 15. Czasowe wstrzymywanie ruchu samochodowego i pieszego na czas prób i ujęć (do 5 min). Parkingi przy ul. Joselewicza, Zamenhofa, Szpitalnej, Wierzynka, Mickiewicza zostaną wyłączone z użytkowania w piątek 15 września 2017 r. od godz. 16 do zakończenia zdjęć.
ulice Baldachówka, Kr. Kazimierza w godz. 15 – 19. Czasowe wstrzymywanie ruchu samochodowego i pieszego na czas prób i ujęć (do 5 min), skierowanie ruchu pieszego obrzeżami Rynku. Parkingi przy ul. Kr. Kazimierza i Baldachówka zostaną wyłączone z użytkowania w piątek 15 września 2017 r. od godz. 16 do zakończenia zdjęć.

Niedziela, 17 września 2017 r.:

ul. 3-go Maja (od Pl. Farnego do ul. Fircowskiego) oraz w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Grunwaldzką w godz. 7 – 19. Kierowanie ruchem pieszym lub jego czasowe wstrzymanie. Parkingi przy ul. Pl. Farny, Dymnickiego, Jagiellońska, Fircowskiego zostaną wyłączone z użytkowania w sobotę 16 września 2017 r. od godz. 16 do zakończenia zdjęć.

Wtorek, 19 września 2017 r.:

Rynek w godz. 7 – 15. Ruch pieszy odbywać się będzie obrzeżami Rynku. Parkingi w miejscu realizacji zdjęć oraz na ulicach Rynek, Matejki i Słowackiego zostaną wyłączone z użytkowania w poniedziałek 18 września 2017 r. od godz. 16 do zakończenia zdjęć.
ul. Gałęzowskiego 14 – 19. Wyłączenie ruchu samochodowego na całej ulicy nastąpi już od godz. 1 w nocy. Natomiast parkingi przy ul. Gałęzowskiego, Bożniczej, Jana III Sobieskiego, Adama Mickiewicz wyłączone zostaną z użytkowania już w poniedziałek 18 września 2017 r. od godz. 16.

Środa, 20 września 2017 r.:

Rynek w godz. 7 – 19. Ruch pieszy odbywać się będzie obrzeżami Rynku. Parkingi w miejscu realizacji zdjęć oraz przy ulicach Matejki i Słowackiego zostaną wyłączone z użytkowania we wtorek 19 września 2017 r. od godz. 16 do zakończenia zdjęć.


Parkingi, na których zostanie uniemożliwione zaparkowanie samochodu zostaną oznaczone przez organizatora taśmami oraz nadzorowane będą przez pracowników ochrony.

Czytaj również