Postawą godną naśladowania wykazali się dwaj mieszkańcy powiatu ropczycko - sędziszowskiego. Jeden z nich to 7-letni chłopiec. Znalezione przez nich portfele, w których były dokumenty i pieniądze, przekazali policjantom.
Dwóch uczciwych znalazców uhonorowali dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach podinsp. Wojciech Rak oraz Starosta Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego Witold Darłak. Wręczyli im listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

Z pewnością powód do dumy mają rodzice 7-latka. W ubiegłym tygodniu do komendy w Ropczycach zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że jego syn w trakcie zabawy na Rynku, znalazł portfel i przekazał go matce. Okazało się, że oprócz dokumentów i kart płatniczych, były tam również pieniądze, prawie 7 tysięcy złotych. Policjanci powiadomili właściciela, który odebrał swoją własność.

Do podobnej sytuacji doszło dzień wcześniej. I w tym przypadku uczciwy znalazca przekazał funkcjonariuszom portfel, który znalazł na ulicy. Wewnątrz znajdowały się pieniądze - ponad 2 tysiące złotych oraz dokumenty. Właściciel odebrał wartościową zgubę.

Uczciwość, jaką wykazali się mieszkańcy naszego powiatu oraz chęć niesienia pomocy innym, zasługują na uznanie i stanowią wzór do naśladowania.

Czytaj również