Kierująca samochodem osobowym 18-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, trafiła do szpitala, po zderzeniu z ciężarówką.
Do zdarzenia doszło dziś około godz. 9.30 w Trześni, na odcinku drogi powiatowej relacji Kolbuszowa - Niwiska. Z ustaleń policjantów wynika, że 18-letnia mieszkanka gminy Niwiska, kierująca volkswagenem, na zakręcie straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z samochodem ciężarowym marki Mercedes. W wyniku zdarzenia obydwa pojazdy znalazły się w przydrożnych rowach.18-letnia kobieta z obrażeniami nogi trafiła do szpitala. 39-letni kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obydwoje kierujący byli trzeźwi.Za spowodowanie zdarzenia policjanci ukarali mandatem 18-latkę.

Droga powiatowa relacji Kolbuszowa - Niwiska była zablokowana do godziny 16 w związku z przeładunkiem i wyciąganiem samochodu ciężarowego.

Zbliżająca się pora jesienna może wpływać na pogorszenie warunków na drogach. Częstsze opady,spadki temperatur,szybciej zapadający zmrok z pewnością wpływają na bezpieczeństwo na drogach. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność.

Czytaj również