Trzy nielegalnie działające automaty do gier zabezpieczyli policjanci w jednym z lokali w Kolbuszowej. W czynnościach uczestniczyli funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego. Właścicielowi nielegalnie działających automatów może grozić grzywna w wysokości 300 tys.
Kolbuszowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej uzyskali informację, że na terenie jednego z lokali w Kolbuszowej organizowane są nielegalne gry na automatach. We wtorek wspólnie z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili w tym lokalu kontrolę. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalnie działające maszyny do gier. Właściciel automatów nie posiadał stosownych zezwoleń na prowadzenie tego typu działalności. Jak ustalili policjanci, lokal był czynny całodobowo i działał od kilku dni.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.

W postępowaniu administracyjnym kara pieniężna nakładana przez naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego to 100 tys. zł od każdego automatu. Karze pieniężnej podlegają nie tylko właściciele automatów, ale także właściciele lokali, w których prowadzone są gry na automatach, gdyż oni też uznawani są za urządzających gry w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

Czytaj również