W niedzielę 24 września na Stadionie Sportowym w Pruchniku (pow. jarosławski) odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. Do rywalizacji stanęło 18 drużyn z poszczególnych gmin powiatu jarosławskiego.


Zawody otworzył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu mł. bryg. Krzysztof Kowal, powitał przybyłych gości wśród których znaleźli się parlamentarzyści z terenu powiatu jarosławskiego, pani poseł Anna Schmidt-Rodziewicz oraz poseł Mieczysław Kasprzak, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Andrzej Marczenia, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Stanisław Górski oraz władze powiatu, miasta i gminy Pruchnik a także samorządowcy oraz Prezesi OSP z powiatu jarosławskiego. Następnie głos zabrali zaproszeni goście.O zwycięstwo walczyły 4 drużyny MDP w tym 2 MDP Dziewcząt i 2 MDP Chłopców a także 14 drużyn seniorów w tym 4 kobiece i 10 męskich. Poziom zawodów był bardzo wysoki, wśród startujących drużyn była OSP Bystrowice do której należy oficjalny rekord Polski w ćwiczeniu bojowym - 30,04 s.Strażacy udowodnili że są świetnie przygotowani zarówno do zawodów jak i do działań ratowniczo-gaśniczych. W rywalizacji nie przeszkadzał nawet rzęsisty deszcz.Druhny pokazały że mogą rywalizować na równi z mężczyznami osiągając zbliżone wyniki do tych jakie "wykręcili" panowie. Bezkonkurencyjne okazały się panie z OSP Laszki.Rywalizacja w grupie A seniorów była bardzo zacięta, strażacy dali z siebie wszystko aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, jednak rekordziści Polski udowodnili że w powiecie nie mają sobie równych.Wyniki rywalizacji:

MDP Dziewczęta
1. OSP Skołoszów
2. OSP Wólka Pełkińska

MDP Chłopcy
1. OSP Wola Buchowska
2. OSP SkołoszówSeniorzy - Grupa C - Kobiety
1. OSP Laszki
2. OSP Skołoszów
3. OSP Rudołowice
4. OSP Hawłowice

Seniorzy - Grupa A - Mężczyźni
1. OSP Bystrowice
2. OSP Cieszacin Wielki
3. OSP Miękisz Stary
4. OSP Rozbórz Długi
5. OSP Zgoda
6. OSP Skołoszów
7. OSP Roźwienica
8. OSP Cetula
9. OSP Łowce
10. OSP RokietnicaZwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy, a także będą reprezentować powiat jarosławski podczas przyszłorocznych zawodów wojewódzkich. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska złożona ze strażaków Komendy Powiatowej PSP w Jarosławiu.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów powiatowych


Czytaj również