W trakcie interwencji domowej, 28-latek naruszył nietykalność funkcjonariusza. Awanturujący się mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia i usłyszał już zarzuty zmuszania do zaniechania prawnej czynności służbowej przez funkcjonariusza oraz naruszenia jego nietykalności.
W niedzielę przed godz 20, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Mała doszło do awantury domowej wszczętej przez nietrzeźwego domownika. Na miejscu fakt, ten potwierdzili policjanci. Patrol podjął interwencję wobec awanturującego się młodego mężczyzny, który zachowywał się agresywnie wobec przebywających w domu osób, jak również wobec policjantów. Nie podporządkował się on także poleceniom policjantów, chcąc zmusić ich do zaniechania czynności służbowych.

Nietrzeźwy mężczyzna, u którego w organizmie urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu został doprowadzony do wytrzeźwienia w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty zmuszania do zaniechania prawnej służbowej przez funkcjonariusza oraz naruszenia nietykalności.

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Czytaj również