Około godz. 19, policjanci ze Stalowej Woli na ulicy Czarnieckiego, podali sygnał do zatrzymania kierującemu samochodem rover. Powodem zatrzymania do kontroli było niesprawne oświetlenie pojazdu. Kierowca najpierw zwolnił, a po chwili gwałtownie przyspieszył i kontynuował dalszą jazdę w kierunku Stalowej Woli.
Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Kierowca skręcił w ulicę Poniatowskiego, gdzie prowadzone są roboty drogowe, jechał ze znaczną prędkością, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na skrzyżowaniu ulicy Poniatowskiego z ulicą Wałową, nie sygnalizując manewru, skręcił w prawo i kontynuował ucieczkę. Po chwili kierowca skręcił w drogę osiedlową, gdzie został przez policjantów zatrzymany.

Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy. Jak ustalili policjanci, powodem ucieczki był brak badań technicznych pojazdu. Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy, które miał od września ubiegłego roku. Zatrzymany został także dowód rejestracyjny pojazdu. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.
Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.
KPP Stalowa Wola

Czytaj również