Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, by pomóc choremu Mateuszowi, zachęcili kilkanaście osób do uczestnictwa w 4. PKO Rzeszowskiej Sztafecie Maratońskiej.
W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem”, fundacja organizuje charytatywne akcje biegowe - „biegnę dla…”. Wszystko po to, by pomóc osobom potrzebującym wsparcia w procesie leczenia. Taką pomoc fundacja zaproponowała również rodzicom 12-letniego Mateusza – chłopca, który urodził się z Zespołem Goldenhara oraz niedoborem wzrostu. 12-latek jest spokrewniony z policjantką z komendy w Mielcu.

Funkcjonariusze bez chwili wahania zdecydowali się pobiec dla chorego Mateuszka. Aby pomóc chłopcu, policjanci zachęcili do uczestnictwa w biegu kilka drużyn sztafetowych, które wspólnie z policjantami przebiegły trasę maratonu na dystansie 42 kilometrów.

Do inicjatywy włączyli się podopieczni Domu Dziecka w Skopaniu oraz dwie grupy biegowe z Mielca: Zabiegani Mielec oraz Run For Fun.

Darowizna zdobyta dzięki zaangażowaniu policjantów i ich przyjaciół, zostanie przekazana na konto organizacji, której Mateusz jest podopiecznym – Fundacji „Dzieciom” Zdążyć z pomocą.Każdy kto chce wpłacić pieniądze aby pomóc Mateuszowi może to zrobić wpłacając je na konto:

FUNDACJA DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ"

ul. Łomiańska 5, 01 – 685 Warszawa

Alior Bank SA. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

tytułem: - 24658 Kowal Mateusz – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Mieleccy policjanci dziękują za wsparcie właścicielowi firmy MARKPOL, Panu Markowi Rzeźnikowi oraz wszystkim uczestnikom wspólnego biegu.

Czytaj również