Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dębicy biorą udział w spotkaniach z młodzieżą, których głównym tematem jest bezpieczeństwo na obiektach sportowych i poza nimi.
Cykl spotkań z uczniami szkół średnich i gimnazjów zorganizowany jest w związku z realizacją programu prewencyjnego "Pseudokibic". Program ma na celu uświadomienie młodym ludziom jak duże zagrożenie niesie za sobą tzw. chuligaństwo stadionowe, często przenoszone poza obekty sportowe. Angażowanie się w działalność pseudokibiców i wywoływanie przez nich awantur może skończyc się odpowiedzialnością karną. Przestępstwa które popełniają osoby ze środowisk pseudokibiców najczęściej skutkują karą pozbawienia wolności nawet do kilkunastu lat. Niejednokrotnie młodzi ludzi są zaskoczeni za jaki czyn, postępowanie mogą już odpowiadać karnie. Spotkania policjantów z młodzieżą odbywają się na terenie całego powiatu dębickiego.

Przeciwko zachowaniu pseudokibiców występuje nie tylko Policja i kluby sportowe, ale także sportowcy - piłkarze z Twojego klubu.

Czytaj również