18 lipca funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ukarali kolejnych lekkomyślnych turystów, którzy przekroczyli tzw. zieloną granicę z Polski na Ukrainę i z powrotem.
Para z województwa zachodniopomorskiego: kobieta w wieku 41 lat i 42 – letni mężczyzna, nielegalnie przekroczyli granicę na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych. Jak powiedzieli, chcieli sobie zrobić zdjęcie z ukraińskim słupem granicznym. Oboje otrzymali mandaty karne.

Co roku, w okresie wakacyjnym zwiększa się liczba osób – turystów, którzy lekkomyślnie przekraczają linię granicy. Ciekawość i lekkomyślność nie są w tym przypadku żadnym usprawiedliwieniem. Nielegalne przekroczenie granicy jest czynem karalnym na podstawie art. 49a § 1 kw zagrożonym karą grzywny w wysokości do 500 złotych.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ukarali już 22 osoby, które nielegalnie przekroczyły zieloną granicę z Polski na Ukrainę i z powrotem tylko po to aby zrobić sobie zdjęcie. Większość tych zdarzeń bo aż 21 miała miejsce w Bieszczadach.