Dziś rano na drodze wojewódzkiej kierująca audi uderzyła w samochód ciężarowy. Spowodowało to poważny wyciek paliwa i zamknięcie trasy.
Około godziny 8.30 doszło do zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 855 w miejscowości Brandwica tuż przy granicy ze Stalową Wolą przy zjeździe z mostu na rzece San. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że kierująca audi zjeżdżając z mostu straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w bok samochodu ciężarowego. Potem Audi odbiło się, przeleciało przez ciąg pieszo- rowerowy, na którym na szczęście nie było nikogo i uderzyła w barierki. Kierująca samochodem osobowym została przewieziona do szpitala. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało.Z powodu uszkodzenia baku w samochodzie ciężarowym doszło do dużego wycieku paliwa, dlatego zadysponowano grupę chemiczną z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 w Stalowej Woli. Droga była zablokowana około godzinę, później zorganizowano ruch wahadłowy.

Wypadek w Brandwicy

W sumie na miejscu pracowało 4 zastępy strażaków i dwa wozy operacyjne z dwóch jednostek w Stalowej Woli. Zdarzenie ostatecznie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Wypadek w Brandwicy

Czytaj również