Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzy osoby poszukiwane listami gończymi. Poszukiwanych przekazano policji.
Przez Drogowe Przejście Graniczne w Medyce (pow. przemyski) przejeżdża dziennie kilkaset samochodów i wielu podróżnych, strażnicy muszą zachować pełne skupienie i czujność aby dokładnie wszystkich skontrolować. W środę 11 października do odprawy granicznej zgłosiły się trzy osoby poszukiwane przez polski i zagraniczny wymiar sprawiedliwości, jednak nie udało im się uśpić czujności strażników.

Pierwszym z zatrzymanych był 36-letni obywatel Ukrainy poszukiwany przez węgierski sąd za popełnione na terenie Węgier oszustwa. Mężczyźnie grozi ekstradycja.
51-letnia obywatelka Ukrainy poszukiwana była jako podejrzana o dokonanie przestępstw skarbowych. Strażnicy ustalili że, kobieta posługiwała się innym imieniem i nazwiskiem ale na te dane też wystawiony był list gończy. Kobietę przekazano policji.
Na przejściu granicznym zatrzymano również poszukiwanego przez Sąd w Białej Podlaskiej 29-letniego obywatela Ukrainy. Sprawę przekazano funkcjonariuszom policji którzy, mieli doprowadzić poszukiwanego do najbliższego zakładu karnego.