Trwają wyjaśnienia okoliczności niedzielnego wypadku drogowego w miejscowości Strzegocice. Kierująca toyotą potrąciła 85-letnią kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu.
Do zdarzenia doszło w niedziele około godz.19 w miejscowości Strzegocice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca toyotą aygo, jadąc w kierunku Jasła, potrąciła znajdującą się na pasie jezdni kobietę. W wyniku doznanych obrażeń potrącona, 85-letnia mieszkanka Strzegocic, zmarła na miejscu. Kierująca toyotą, 54-letnia mieszkanka Sanoka, była trzeźwa i nie ucierpiała w zdarzeniu. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Dębicy, obecnego na miejscu wypadku, zwłoki zabezpieczono do badań. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli materiał dowodowy pozwalający na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Nadchodzący okres jesinno-zimowy, a wraz z nim wcześniej zapadający zmrok to czas, kiedy piesi są mniej widoczni dla kierujących pojazdami. Każda osoba, która o świcie czy zmierzchu porusza się po drodze, powinna mieć na sobie elementy odblaskowe. Dzięki nim staje się lepiej widoczna, a przez to bardziej bezpieczna. Starajmy się zadbać o elementy odblaskowe na rękawach kurtek, przy kieszeniach i torebkach. Nawet najdrobniejszy element odblaskowy, taki jak smycz do kluczy, czy aplikacja sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni. Zadbajmy także, o bezpieczeństwo naszych dzieci i seniorów, wyposażmy ich w odblaski. Pamiętajmy, jeśli osoba ma przy sobie elementy odblaskowe, kierowca dostrzega ją z odległości nawet 150 metrów. Ważne jest także, aby piesi unikali ciemnych ubrań, ponieważ są w nich praktycznie niewidoczni dla kierowców.

Postępowanie dotyczące wypadku w Strzegocicach prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie.

Czytaj również