W Jarosławiu grasują oszuści. Tym razem ofiarą padła 76-letnia kobieta.
76-letnia mieszkanka Jarosławia została oszukana i straciła 10 000 zł. Wczoraj zadzwoniła do niej kobieta i podając się za policjantkę poinformowała o spowodowaniu wypadku przez synową a żeby synowa uniknęła konsekwencji należało wpłacić pieniądze. Starsza kobieta niczego się nie domyślając wypłaciła żądaną kwotę z banku. Po pieniądze zgłosił się nieznany mężczyzna. O tym że została oszukana mieszkanka Jarosławia zorientowała się dopiero po jakimś czasie. Skontaktowała się z rodziną i jak się okazało nikt nie brał udziału w wypadku.

Policjanci ponawiają swój apel do mieszkańców, osób starszych i ich rodzin o ostrożność w takich sytuacjach:

Nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznanym. Nawet jeżeli chcemy pomóc najbliższym w trudnej sytuacji, zawsze kontaktujmy się osobiście z tymi osobami.
Oszuści wywierają na swoje ofiary tzw. presję czasu. Informują, aby uniknąć odpowiedzialności karnej za spowodowanie wypadku drogowego, muszą wpłacić jak najszybciej pieniądze. Nie ufajmy takim informacjom. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznajomym!
Pamiętajmy, że oszuści stale modyfikują swoje sposoby działania. Rozmawiajmy z seniorami, by chęć niesienia pomocy synowi, wnuczkowi zawsze była podejmowana na spokojnie i w kontakcie osobistym z tą osobą.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zaalarmujmy najpierw policjantów na nr 112 lub 997. Nigdy nie wpłacajmy pieniędzy!