41-latek usłyszał zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz uszkodzenia ciała przemyślanina.
Zdarzenie miało miejsce przed godziną 23:00 w Przemyślu na ul. Kazimierza Wielkiego. Jak ustalili funkcjonariusze przemyskiej komendy, 24-letni mieszkaniec Przemyśla, w towarzystwie znajomych, udał się na zakupy do jednego ze sklepów. W sklepie został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który zażądał by zapłacił za jego zakupy. 24-latek powiedział nieznajomemu by dał mu spokój.

Gdy wyszedł ze sklepu, został zaatakowany przez tego mężczyznę. 41-letni mieszkaniec Przemyśla ugodził go nożem. 24-latek chcąc odeprzeć atak, uderzył sprawcę, w wyniku czego ten upad na chodnik. Na miejsce zostało wezwane pogotowie. Policjanci zatrzymali sprawcę zdarzenia. Zarówno pokrzywdzony, jak i sprawca zostali przewiezieni do szpitala. Podejrzany przebywał w szpitalu pod nadzorem policjantów.

41-latek usłyszał zarzuty usiłowania wymuszenia na pokrzywdzonym zapłacenia za towar w sklepie oraz uszkodzenia ciała. Prokurator zastosował wobec sprawcy tych czynów środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru raz w tygodniu, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego oraz zakaz opuszczania kraju.

Czytaj również