Poprawił się stan 7 osób, które nadal przebywają w podkarpackich szpitalach po ataku nożownika w Stalowej Woli.
Jedna osoba poszkodowana, której stan określany był jako krytyczny, ustabilizował się na tyle, że pozwoliło to lekarzom na przetransportowanie tej osoby do Centrum Urazowego do Rzeszowa, obecnie lekarze określają jej stan jako bardzo ciężki.

Sześć pozostałych osób w dalszym ciągu pozostaje w szpitalach w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Nisku i Sandomierzu. Lekarze stan czterech z tych osób określają jako jako ciężki ale stabilny ( wśród tych osób są dwie będące wcześniej w stanie krytycznym), a stan dwóch kolejnych osób poprawił się i jest określany jako dobry.

Pomocy psychologicznej świadkom zdarzenia oraz rodzinom osób poszkodowanych udziela Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej. Potrzebujący pomocy psychologicznej proszeni są o kontakt z dyrektorem Ośrodka Katarzyną Rogalą tel. całodobowy 15/6425293, 15/6425299.

Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart apeluje do świadków zdarzenia, którzy telefonami zarejestrowali to zdarzenie, aby uszanowali poszkodowanych i ich rodziny i nie publikowali filmów w internecie, ale przekazali je prokuraturze lub policji, ponieważ mogą pomóc w śledztwie.

Atak nożownika w Stalowej Woli

Przypomnijmy, że 27-latek zaatakował w piątek po godz. 15:00 na terenie galerii VIVO w Stalowej Woli. Mężczyzna dwoma nożami zaatakował przypadkowe osoby, zanim został zatrzymany przez klientów ranił 10 osób.

Mimo podjętej reanimacji na miejscu zmarła 50-letnia kobieta, dziewięć pozostałych osób zostało przewiezionych do szpitali w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Nisku i Sandomierzu.

Prokuratura postawiła 27-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób, mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Czytaj również